Księgarnia Polonia Christiana
zakończyła działalność.Dziękujemy że byliście z nami!

TWÓJ KOSZYK
0

Album Kaznodzieja Narodu

cena: 29,90 zł
dostępna ilość:
stan
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Czy można stać się popularnym mówiąc o karności w wychowaniu? Czy ktoś, kto upatruje w Bogu źródła szczęścia dla narodu może dostać się na salony? Jak cieszyć się ze słów, które zamiast słodyczy niosą ze sobą łajanie wytykające grzechy i słabości?


Kilka lat temu obchodziliśmy czterechsetną rocznicę śmierci księdza Piotra Skargi - kaznodziei królewskiego, wielkiego patrioty, wybitnego pisarza oraz wychowawcy całych pokoleń Polaków. Dla upamiętnienia tej rocznicy między innymi ustanowiono Rok Księdza Piotra Skargi. Aby odnowić pamięć o tym świętym kapłanie również Instytut nazwany Jego imieniem wydał niniejszą biografię i rozważania o aktualności tego, czym zaskarbiał sobie sympatię rzeszy słuchaczy.


Co dzisiaj można zaczerpnąć ze skarbnicy mądrości tego świętego kapłana i proroka? Czy wskazówki i napomnienia sprzed czterech wieków mogą mieć jeszcze jakieś znaczenie dla współczesnych Polaków? To książka nie tylko dla znawców historii ale też dobry prezent dla tych, którym losy naszej ojczyzny nie są obojętne.


W tym pięknie wydanym albumie o księdzu Skardze piszą: Piotr Doerre, Grzegorz Kucharczyk, Jacek Bartyzel, Krzysztof Koehler oraz Marek Balon. Album zawiera 117 fotografii, rycin i map! Miejsca, rzeźby, dzieła sztuki i przedmioty związane z życiem i misją księdza Piotra Skargi.

 


 

Spis treści:


I. Wielkość i świętość


II. Kaznodzieja królewski


III. Obrońca ortodoksji


IV. Prorok i polityczny realista


V. Wychowawca narodu

 


 

Fragment z książki;


„Udziałem wszystkich ludzi zajmujących się nieco głębiej postacią księdza Piotra Skargi jest zdumienie, rosnące w miarę zdobywania wiedzy o życiu królewskiego kaznodziei. Aż trudno uwierzyć, że wszystkie rzeczy, których dokonał podczas swego ziemskiego pielgrzymowania, stanowią dzieło jednego tylko człowieka”


Piotr Doerre

 
 
GALERIA PRODUKTU
 
 
 
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
 
OSOBY, KTÓRE KUPIŁY TEN PRODUKT KUPIŁY RÓWNIEŻ:
Twoje dane są w pełni bezpieczne. Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z Polityką Prywatności Księgarni Kontrrewolucji
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych
KLIKNIJ i poznaj pełną listę
dostępnych form płatności