"Przez Maryję - do Chrystusa". O aktualności tej sentencji przypominają nam Objawienia Fatimskie, których 100. rocznicę niedawno obchodziliśmy. Z myślą o naszych Czytelnikach przygotowaliśmy pakiet czterech pozycji poświęconych Matce Bożej i Objawieniom w Fatimie.
"Objawienia, które wstrząsnęły światem" to zbiór komentarzy i analiz orędzia przesłania z Fatimy przygotowane przez brazylijskiego myśliciela, prof. Plinio Correa de Oliveirę. Autor wskazuje m. in. na analogię między działaniami podjętymi przez Najświętszą Maryję Pannę w Fatimie a rolą, jaką odgrywa ona w życiu Kościoła i historii całej ludzkości.
"Aniołowie i objawienia fatimskie" to przystępna praca autorstwa fatimologa, Antonio Borelliego. Prezentuje ona rolę aniołów - bytow doskonałych, których celem jest wielbienie i służba Bogu - w objawieniach fatimskich. Aby przygotować Pastuszków do przyjęcia objawienia, Matka Boża posłużyła się właśnie aniołami. Książka zawiera także dodatek w postaci modlitw i pieśni do aniołów.
Matka Boża, objawiając się w Fatimie trojgu pastuszkom - bł. Hiacyncie i bł. Franciszkowi Marto oraz Łucji dos Santos - powiedziała, że Jezus Chrystus chce, by zostało ustanowione i na całym świecie rozpowszechnione nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca, zwane także Nabożeństwem Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. Ma ono sprawić, że ludzie lepiej poznają i bardziej pokochają Bożą Rodzicielkę, przede wszystkim jednak ma wynagrodzić Jej Niepokalanemu Sercu za grzechy i bluźnierstwa, którymi codziennie jest znieważane. Przypominam o tym książeczka "Nadzieja w Niepokalanej", zachęcająca do praktykowania Nabożeństwa Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca, przypominając równocześnie o napomnieniach udzielonych przez Matkę Bożą w trakcie największych objawień maryjnych.
Z kolei 54. wydanie magazynu "Polonia Christiana" prezentuje dossier poświęcone objawieniom fatimskim. Mateusz Ziomber pisze o znaczeniu Fatimy w historii Kościoła i świata, a Antonio Borelli Machado wskazuje na nieznane i pomijane aspekty związane z historią przesłania. A ponadto w wydaniu: prosta prawda o powrocie do Kościoła, błogosławiony biskup Grzegorz Chomyszyn i jego duchowy testament, recepta na Rzeczpospolitą oraz o Lutrze - "drugim Mojżeszu i pierwszym Führerze".
W pakiecie taniej!
W skałd pakietu wchodzą następujące pozycje:
Światło z Fatimy
Wiek XX widział wiele: komunizm i narodowy socjalizm, dwie wojny światowe i jedną „zimną”, kryzysy gospodarcze i polityczne, euforię powojennego optymizmu i życie w cieniu – jak się wydawało – nieuchronnej atomowej „apokalipsy”. Widział kolejne rewolucje i ich tragiczne skutki, wielkie przełomy i podążające za nimi fale rozczarowania. Łudzimy się myślą o oswojeniu historii, choć o przyszłości myślimy z optymizmem o wiele mniejszym niż poprzednie pokolenia. Tymczasem obraz sytuacji, w której ciągle się znajdujemy, został nam dany już sto lat temu. W Fatimie.
Mateusz Ziomber, Polonia Christiana 54
Matka ukryta
Do zagłębienia się w sekret Matki ukrytej i zaciągnięcia się w szeregi dzielnych szermierzy i wiernych sług Jezusa Chrystusa potrzebna jest łaska i światłość Ducha Świętego. Oznacza to modlitwę i rozważania nad Traktatem o doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny świętego Ludwika Marii Grignion de Montfort.
Ks. Alfredo Morselli, Polonia Christiana 54
Współczesny świat czeka surowa kara Boża
W trzeciej tajemnicy widzimy "wielkie miasto w połowie zrujnowane". A to, co w połowie zrujnowane, nie jest zniszczone całkowicie. Coś zatem pozostanie z tego, co istnieje dzisiaj. Można sądzić, że zniszczenie będzie selektywne, że rewolucja nie osiągnie swego celu w postaci totalnego zniszczenia zasad, instytucji i zabytków cywilizacji chrześcijańskiej, lecz zderzy się z oporem. W końcowej scenie trzeciej tajemnicy fatimskiej widzimy nieoczekiwaną rzeszę osób, które oddaliły się od Boga, i które teraz ponownie się doń zbliżając, skrapiane są krwią męczenników zebraną przez dwa anioły.
Antonio Borelli w rozmowie z Arkadiuszem Stelmachem, Polonia Christiana 54