Księgarnia Polonia Christiana
zakończyła działalność.Dziękujemy że byliście z nami!

TWÓJ KOSZYK
0

Polonia Christiana nr 6

cena: 6,00 zł
dostępna ilość:
stan
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Trwająca od sierpnia 2008 r. eskalacja przemocy w Indiach – profanacji świątyń, morderstw, gwałtów, tortur – stała się dla autorów pisma przyczynkiem do analizy sytuacji chrześcijan w azjatyckich państwach zdominowanych przez hinduizm i islam. Przy biernej postawie rządów zachodnich i organizacji międzynarodowych powołanych do obrony „praw człowieka” dokonuje się tam bezkarna eksterminacja, oczywiście za przyzwoleniem bądź wręcz nawet przy czynnym wsparciu miejscowych władz. Na łamach „Polonia Christiana” siostra Michaela Pawlik OP opisuje historyczny rozwój leżącej u podstaw panującej tam sytuacji ideologii hinduistycznej, a także stosunek jej twórców i kontynuatorów do religii objawionej.

Roman Konik przypomina zmagania o dalsze trwanie w Chinach Kościoła katolickiego, od lat i na różne sposoby administracyjnie zwalczanego.

Finał trwających przez pół roku prac komisji przygotowującej tzw. ustawę bioetyczną zbiegł się w czasie z opublikowaniem przez Stolicę Apostolską instrukcji Dignitas personae, o przyrodzonej godności ludzkiej, a także listu polskich biskupów Otoczmy troską życie człowieka. Dlaczego – pomimo jasnego stanowiska Kościoła – rękami parlamentarzystów deklarujących przywiązanie do jego nauczania, próbuje się zalegalizować w naszym kraju zabójczą metodę in vitro? O tym , a także o etycznej alternatywie dla „produkcji” dzieci z probówki mówi w wywiadzie dla „PCh” dr inż. Antoni Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Oba zjawiska – krwawe prześladowania wyznawców Chrystusa oraz dokonywane w zaciszu laboratoriów zabójstwa ludzkich istot w początkowej fazie rozwoju – spotykają się powszechnie w świecie polityki i mediów z metodyczną dezinformacją i przemilczeniem, które jest przecież tylko kolejną postacią kłamstwa. Szatan: ojciec fałszu i zbrodni – to tytuł teologicznych rozważań kard. Jorge Mediny Estéveza w dziale Credo.

W dziale Społeczeństwo Paweł Toboła-Pertkiewicz rozważa możliwe skutki objęcia prezydentury w Stanach Zjednoczonych przez Baracka Husseina Obamę, kandydata Partii Demokratycznej, której propaganda okazała się skuteczna nawet wobec wielu wyborców o poglądach konserwatywnych. Czy jednak rokujące jak najgorzej zamierzenia i deklaracje Obamy nie obrócą się w efekcie końcowym na korzyść „Ameryki tradycyjnej”?

W uznawanej również za kraj szczególnie przywiązany do tradycji Wielkiej Brytanii coraz bardziej daje się we znaki urzędowy terror politycznej poprawności. Bogna Białecka przytacza szereg przykładów narzucania przez władze tego państwa przepisów promujących dewiację homoseksualną. Co szczególnie dotkliwe – indoktrynacją obejmowane są w dużej mierze najmłodsze pokolenia Brytyjczyków.

Sporo miejsca autorzy „PCh” poświęcili tym razem Estonii – zarówno jej chrześcijańskiemu dziedzictwu, jak i licznym problemom przeżywanym obecnie przez ten, nieodległy Polsce kraj. Jaki los czeka zlaicyzowany naród, pogrążony w duchowej i demograficznej zapaści?

Nie mogło też zabraknąć w „Polonia Christiana” tematów związanych z historycznym dziedzictwem Polski i Europy. Jacek Kowalski zaprasza tym razem na wyprawę do kryjącego architektoniczne skarby Strzelna. Mariusz Affek opisuje natomiast rytuał koronacyjny naszych królów. Odwiedzamy też rzymską wystawę religijnych obrazów Giovanniego Belliniego.

W dziale Historia Grzegorz Kucharczyk pisze o ideowym obliczu oraz realnych skutkach niemieckiej polityki Kulturkampfu, zaś Leszek Żebrowski oddaje pisarski hołd rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu.


 

Spis treści:

 

Edytorial

Piotr Doerre Opuszczeni męczennicy

Społeczeństwo

Roman Motoła Roma locuta

Dignitas personae Instrukcja Kongregacji Nauki i Wiary (fragmenty)

Tomasz Teluk Ekolodzy wywołują efekt cieplarniany

Paweł Toboła-Pertkiewicz Bitwa przegrana, wojna wciąż trwa

Bogna Białecka Dyskryminacja pod maską „równości”

Camillo Langone Wieże Babel naszych czasów

Wydarzenia

Dossier: Azja męczenników

Piotr Doerre Zderzenie cywilizacji

„Polowanie” na chrześcijan Rozmowa z Attilio Tamburrinim

Bogusław Bajor Umierają za Chrystusa

S. Michaela Pawlik OP Hinduizm a chrześcijaństwo

Roman Konik Długi marsz ku wolności

Świat z innej strony

Nadzieja w Maryi Rozmowa z księdzem Iwem Ounpuu

Dziedzictwo Europy

Jan Tarnawa Wschodni przyczółek zachodniej Christianitatis

Credo

Kardynał Jorge Medina Estévez Szatan: ojciec fałszu i zbrodni

Obyczaje

Ewa Polak-Pałkiewicz Esencja kultury

Korzenie polskości

Mariusz Affek Rytuał koronacyjny królów polskich

Jacek Kowalski Strzelno: teologia w kamieniu

Historia

Grzegorz Kucharczyk Kulturkampf – krwią i żelazem do „wolności” i „postępu”

Leszek Żebrowski Witold Pilecki – do końca wierny człowiek honoru

Prawda, dobro, piękno

Michela Gianfranceschi Giovanni Bellini – nowy język włoskiego malarstwa

Leonard Przybysz Przybycie procesji św. Anny z Fouesnant do Concarneau

Sławomir Skiba Upadnij na kolana

Adam Kowalik 11 dzielnych ludzi

Piotr Tadeusz Waszkiewicz Mit Wielkiego Inkwizytora

Małgorzata Pabis W dawnym polskim domu…

Nowości wydawnicze

 

 
 
OSOBY, KTÓRE KUPIŁY TEN PRODUKT KUPIŁY RÓWNIEŻ:
Twoje dane są w pełni bezpieczne. Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z Polityką Prywatności Księgarni Kontrrewolucji
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych
KLIKNIJ i poznaj pełną listę
dostępnych form płatności