Księgarnia Polonia Christiana
zakończyła działalność.Dziękujemy że byliście z nami!

TWÓJ KOSZYK
0

W Nim złożyć wszelką nadzieję

cena: 15,00 zł
dostępna ilość:
stan
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Wśród współcześnie rozpowszechnionych form pobożności, szczególnie godny polecenia jest kult Najświętszego Serca. Papieże twierdzą, że jest on nie tylko symbolem, lecz również syntezą całej tajemnicy Odkupienia i najpełniejszym wyznaniem religii chrześcijańskiej. Wreszcie z praktycznego punktu widzenia jest on najszybszą drogą do osiągnięcia doskonałości, jako najskuteczniejsza nauka o Bożym miłosierdziu; zatem nie jest jedną z wielu praktyk religijnych (…) lecz formą kultu w najwyższym stopniu odpowiednią dla osiągnięcia chrześcijańskiej doskonałości.

 

Książka opisuje dzieje nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Znajdziemy tu między innymi: Początki kultu Najświętszego Serca Jezusa; Święty Jan jako pierwszy apostoł Najświętszego Serca; Średniowieczny kult gloryfikująco-triumfalny; Objawienia św. Małgorzaty Marii Alacoque; Dwanaście obietnic Najświętszego Serca; Żądanie Najświętszego Serca skierowane do króla Francji; Rola św. Klaudiusza de la Colombière; Pobożne praktyki związane z Najświętszym Sercem; Obraz Miłosierdzia Bożego; Dziewięć pierwszych piątków miesiąca; Zadośćuczynienie i zawierzenie narodów; Najświętsze Serce, "znak niezgody"; Antypatie teologiczne i polityczne; Serce ludzkie i Serce Boże - symbolika; Aktualność kultu w czasach współczesnych; Matka Boża i Najświętsze Serce.

 

Oto jest Serce, które tak bardzo ukochało ludzi, że poświęciło się do samego końca, aż do całkowitego wyczerpania udręczenia, aby dać im świadectwo swojej miłości. (z objawienia Najświętszego Serca Jezusa św. Małgorzacie Marii Alacoque).

 
 
INFORMACJE DODATKOWE
Rok wydania:
2011
 
Ilość stron:
114
 
Oprawa:
miękka
 
Wymiary:
(SxW) 140x200; 140 gramów
 
Autor:
Guido Vignelli
 
 
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
 
OSOBY, KTÓRE KUPIŁY TEN PRODUKT KUPIŁY RÓWNIEŻ:
Twoje dane są w pełni bezpieczne. Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z Polityką Prywatności Księgarni Kontrrewolucji
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych
KLIKNIJ i poznaj pełną listę
dostępnych form płatności