TWÓJ KOSZYK
0
Medaliki
pokaż
 
 
Medale i medaliki przypominają nam o prawdach wiary i chrześcijańskiej moralności. Wiążą się z konkretnymi historycznymi wydarzeniami, osobami, ostrzeżeniami i... obietnicami!

Cudowny medalik (a więc Medalik Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny) został dany świętej Katarzynie Labouré w trakcie prywatnego objawienia Matki Bożej. Maryja skierowała do francuskiej zakonnicy następujące słowa: "Postaraj się o wybicie medalika według tego wzoru: wszyscy, którzy go będą nosili, dostąpią wielkich łask, szczególnie jeśli go będą nosili na szyi. Tych, którzy we mnie ufają, wieloma łaskami obdarzę".

Początkowo medal był znany jako medalik Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Wskutek związanych z nim licznych nawróceń, uzdrowień i łask wierni zaczęli nazywać go Cudownym Medalikiem - Stolica Apostolska zatwierdziła to określenie  już w roku 1838!

Gorącym propagatorem Cudownego Medalika był m.in. św.  Maksymilian Maria Kolbe, założyciel Rycerstwa Niepokalanej. "Kogo diabeł chce uwieść, temu nasamprzód, pod jakimkolwiek pozorem, stara się odebrać Cudowny Medalik, to okazuje doświadczenie. Nie dajmy się oszukać szatanowi" - pisał święty.

Znanym i cenionym katolickim sakramentalium jest również Medalik świętego Benedykta, niesie on wiele łask i błogosławieństw. Tradycja kościelna łączy go z walką z pokusami i ochroną przed zagrożeniami duchowymi i fizycznymi.


Twoje dane są w pełni bezpieczne. Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z Polityką Prywatności Księgarni Kontrrewolucji
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych
KLIKNIJ i poznaj pełną listę
dostępnych form płatności
 
TWOJE KONTO
DEWOCJONALIA
COPYRIGHT BY
Stowarzyszenie Kultury
Chrześcijańskiej im. Ks.
Piotra Skargi 2017
logo