Specjalnie z myślą o naszych klientach przygotowaliśmy pakiet 6 wydań magazynu "Polonia Christiana" z 2017 roku - w niezwykle atrakcyjnej cenie. Każde wydanie to artykuły, wywiady i komentarze poświęcone polskiej historii i polityce, cywilizacji, kulturze, Kościołowi i religii. "Polonia Christiana" to także ponadczasowe dossier i materiały poświęcone dziedzictwu i wierze katolickiej.
Temat numeru 59. wydania poświęcony został możliwościom i zagrożeniem stojcym przed Kościołem w Polsce. Ponadto w numerze: cywilizacyjny dylemat Ukrainy i walka o dusze Ukraińców, Różaniec do Granic i wrogość mediów oraz o tym, kto zbudował ZSRR: Rosjanie czy bolszewicy? Piszą i komentują m.in. Sławomir Skiba, Grzegorz Kucharczyk, Krystian Kratiuk, Roberto de Mattei i Andrzej Pilipiuk.
Dossier 58. numeru poświęcone zostało z kolei rewolucji, która od pięciu wieków atakującej europejską kulturę i cywilizację chrześcijańską. Celem tego procesu jest nie tylko odrzucenie Boga i objawienia, ale i zamach na rodzinę, społeczeństwo i państwo - a w końcu: odrzucenie samej natury człowieka. Ponadto: recepta na dobrą zmianę w gospodarce, rozmowa o wierze i odwadze z Mary Wagner, rzecz o urokach broni czarnoprochowej oraz o tym, kto trzyma polskie piwo.
Na czym polega dobry, katolicki odpoczynek? Odpowiedzi na to pytanie udzielają publicyści magazynu "Polonia Christiana" na łąmach 57. - wakacyjnego - wydania naszego czasopisma. Kard. Joseph Zen Ze-kiun mówi o dialogu Watykanu z komunistycznymi Chinami, teolog Mark Miravalle tłumaczy kwestię duchowego macierzyństwa Maryi, Guido Vignelii pisze o kryzysie UE, a Jakub Majewski przewiduje, jak wyglądać będzie przyszłość wśród maszyn.
Numer 56 prezentuje artykuły traktujące o skutkach komunizmu i mentalności Polaków. Ks. Stanisław Małkowski, legendarny kapelan opozycji, zauważa że Polacy zostali oszukani w ramach tzw. "transformacji", a Łukasz Karpiel analizuje postkomunistyczne relikty w sferze publicznej. W tym także te straszące na polskich ulicach. Andrzej Solak opisuje polityczny kontekst objawień w Fatimie, a Jacek Kowalski pisze o życiu i śmierci chrześcijańskiego rycerza. Warto!
Jak uniknąć losu telewizyjnego zombie? Odpowiedź na to i wiele więcej pytań prezentuje 55. numer "Polonii"! Wyrzuć telewizor!” postuluje Jerzy Wolak, który… sam zrobił to już przed laty. Tomasz Żak ocenia poziom telewizyjnych produkcji, a psycholog, Bogna Białecka, radzi jak radzić sobie z telewizyjnymi niebezpieczeństwami. Jan Bereze wskazuje, w jaki sposób zrozumieć Ukrainę i Ukraińców, Krystian Kratiuk analizuje kościelny kryzys maltański, a Piotr Doerre pisze o blaskach i cieniach amerykańskiej alt-prawicy.
W roku 2017 obchodziliśmy 100. rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie.Tym najważniejszym objawieniom XX wieku poświęcony został 54. numer dwumiesięcznika. Mateusz Ziomber pisze o nadziei z Portugalii, a Antonio Borelli tłumaczy kontekst objawień i wydarzenia związane z III Tajemnicą Fatimską. Tomasz Cukiernik rzuca światło na pomijane aspekty unijnych dotacji, Andrzej Pilipiuk pisze o innej Polsce, Łukasz Karpiel przypomina proste prawdy o powrocie do wiary, a br. Wawrzyniec Waszkiewicz przypomina nam o życiu i dziele świętego Maksymiliana Marii Kolbego.
W skałd pakietu wchodzi 6 wydań z 2017 roku:
Polonia Christiana nr 59 - Koścół w niebezpieczeństwie
Polonia Christiana nr 58 - Pięć wieków rewolucji
Polonia Christiana nr 57 - Jak odpocząć po katolicku. Od Lutra do Woodstocku
Polonia Christiana nr 56 - Ile w nas bolszewika?
Polonia Christiana nr 55 - Fatalne zauroczenie. Po co nam telewizja?
Polonia Christiana nr 54 - Nadzieja w Fatimie
Kupując w zestawie, korzystasz z atrakcyjnego rabatu!