Guido Vignelli rysuje obraz popularnego świętego zaskakującą, a często szokującą kreską. To śmiała i nietypowa jak na dzisiejsze czasy publikacja, która ukazuje Franciszka jako nieprzystającego do współczesnych sobie czasów mężczyznę. To także opowieść o mnichu, dla którego oswajanie ptaszków i pogawędki z wilkami wcale nie były najważniejszą częścią życiowego powołania. Każdy, kto chce odkłamać spojrzenie na świętego Franciszka, powinien przeczytać tę książkę! ***
Guido Vignelli urodził się w 1954 roku w Rzymie. Zajmuje się etyką, filozofią polityczną i doktryną społeczną Kościoła. W 1982 roku był jednym z założycieli rzymskiego Centrum Kulturalnego “Lepanto”, a w 1988 roku stowarzyszenia “Rodzina Jutra”; w 2004 roku miał swój udział w założeniu włoskiego magazu “Radici Cristiane” (Korzenie chrześcijańskie).
W latach 1993-2013 prowadził project SOS Dzieci, który organizuje kampanie informacyjne i prowadzi protesty przeciwko szkodom, jakie wyrządzają mass-media formacji psychologicznej, moralnej i religijnej dzieci. Dla wzmocnienia tych kampanii opublikował trzy książki, które cieszyły się szerokim zainteresowaniem: “Telewizja macocha”, “Wideo-kusiciel”, a także “Pornografia: diagnoza i terapia plagi społecznej”. W latach 2001-2006 był konsultantem Komisji Studiów nad Rodziną przy włosim rządzie. W 2015 roku pracował na rzecz międzynarodowej kampanii “Synowska prośba” do papieża Franciszka odnoszącej się do zagrożeń płynących z ostatniego synodu biskupiego na temat rodziny.
Jego ostatnia książka, “Rewolucja duszpasterska”, która została przetłumaczona na cztery języki, traktuje o zagrożeniach związanych z nową wizją duszpasterstwa rodziny. Guido Vignelli jest również autorem książek: “W Nim złożyć wszelką nadzieję”, “Cicha inwazja” o zagrożeniach związanych z masową imigracją, “Koniec świata czy początek Królestwa Maryi?” oraz “Święty Franciszek odkłamany” wydanej również w języku polskim.
Spis treści:
Wstęp do wydania polskiego
W poszukiwaniu prawdy o świętym Franciszku
Wstęp
Święty Franciszek: przykład dla współczesnych ludzi
Wprowadzenie „Duch świata” przeciwko przykładowi świętych
Umiejętny fałszerski zabieg
Święty Franciszek nie był poczciwiną
Święty Franciszek nie był pacyfistą
Święty Franciszek nie występował przeciwko wyprawom krzyżowym
Święty Franciszek nie był ekumenistą
Święty Franciszek nie był miłośnikiem islamu
Święty Franciszek nie był propagatorem ekologii
Święty Franciszek nie był niemoralny
Święty Franciszek nie był rewolucjonistą
Święty Franciszek nie był zwolennikiem egalitaryzmu
Święty Franciszek nie odrzucał kultury
Prawdziwy sens franciszkańskiego ubóstwaŚwięty Franciszek i cywilizacja
Prawdziwy duch franciszkańskiBibliografia